Úvod
Novinky
Karbónové fólie
 3D-Imitácia karbónu,vhodná na stĺpiky dverí... 
Ochranná fólia na lak
Účinná chrana proti kameňom pre svetlomety a prednú časť automobilu 
   porsche 6.jpg

tomenu

klimatizácie.jpg

  Zabezpečujeme kompletný servis, plnenie a čistenie klimatizácií osobných a dodávkových automobilov,nákladných aut.a autobusov,prípadne poľnohospodárskych strojov.

Kompletný servis klimatizácie obsahuje:
  • tlaková skúška systému dusíkom s tlakom 20 bar.
  • vákuovanie systému,test na podtlak 4min
  • výmena olejovej náplne klim. systému-odsatie
  • plnenie ekologickým chladivom R134a
  • plnenie detekčnou farbou na zistenie úniku chladiva zo systému
  • diagnostika elektronických obvodov-výmena filter-dehydrátora (vysúšač chladiva,odporúča sa každé 2 roky,alebo po 60000 km)
  • dezinfekcia výparníka a výduchov pomocou ozonu O3(odporúča sa na začiatku sezóny,alebo raz do roka)
  • opravy ostatných systémov klimatizácie

Ďalej zabezpečujeme opravy klimatizačných hadíc a hliníkových trubiek.

lis.jpglis.jpg
lisovanie hadic.jpg 

oprava AL trubiek.jpg 

Klimatizácie-cenník:
  
plenie chladiva.......od 50€

dezinfekcia............10€

výmena pel.filtra......5€

výmena sušiča......od 15€

výmena chladiča klimatiácie....od 40€ podla obtiažnosti

preplach klimatizácie.........40€


  Opravy klimatizačných hadíc a AL trubiek-cena závisí podla dlžky a typu koncoviek.  

Dezinfekcia klimatizácie a interiéru. 

Prečo je dôležité  čistiť klimatizáciu v aute.

V systémoch klimatizácie v aute, kde je vysoká vhlkosť a priaznivá teplota, sú ideálne podmienky pre vznik nebezpečných baktérií a plesní.

 Tieto sú  príčinou nepríjemného zápachu, a šíria sa aj do priestoru interiéru. Poto môžu ohrozovať zdravie posádky vozidla a hlavne malých detí, alergikov a astmatikov ktorých imunitný systém je menej odolný. 
Z tohto dôvodu je potrebné v určitých intervaloch (aspoň raz ročne) pristupovať k čisteniu a dezinfekcii klimatizácie v aute. Aerosolové spreje.ktoré svojpomocne aplikujete do výduchov pomáhajú odstrániť zápach len dočasne  a nedôkladne.

Ozón.
Nová metóda, ktorou je čistenie ozónom O3, je oveľa účinnejšia. Ozón je známy prostriedok zo zdravotníctva na čistenie operačných nástrojov. Nielenže dezinfikuje, ale sterilizuje, čo znamená, že ničí všetky choroplodné zárodky a aj spóry, ktoré sú odolné voči väčšine dezinfekčných prípravkov. Toto čistenie je dokonalé a šetrné k životnému prostrediu, keďže ozón je prirodzenou súčasťou zemskej atmosféry. Objednajte si čistenie v našom servise čo najskôr a budete príjemne prekvapený lepším ovzduším vo vašom vozidle.
Výhody čistenia klimatizácie ozónom
Osvedčený prostriedok, ktorý sa používa v zdravotníctve a na sterilizáciu pitnej vody
Sterilizácia ničí baktérie, vírusy, spóry a plesne v klimatizácii a v interéri
Molekuly ozónu sú malé a prenikajú všade, čo bežné chemické čistenie neumožňuje
Zdravotne nezávadné riešenie bez zbytkových chemikálií
Odstránenie pôvodcov zápachu z celého interiéru
Riešnie ohľaduplné voči životnému prostrediu

Ozón je plyn ktorého molekuly sú mnohonásobne menšie ako molekuly aerosólu pri chemickom čistení. Tým sa jeho dezinfekčné učinky prejavia aj na miestach, kam sa bežná chémia nedostane. Veľmi rýchlo - až 100 krát rýchlejšie ako chlór - ničí veľmi odolné druhy a formy patogénnych mikroorganizmov. Okrem toho je ako plyn pri čistení klimatizácie roztpyľovaný v interéri vozidla a tým dochádza k odstráneniu biologického znečistenia čalúnených materiálov, sedačiek a výplní, ktoré spôsobovalo nepríjemný zápach.

Čistenie ozónom je vhodné opakovať častejšie najmä ak vo vozidle vozíte malé deti nachýlnejšie na rôzne choroby, alergikov, astmatikov a ak vozidlo využívate frekventovane.

Ozón je nestabilná podoba známeho kyslíku O2 a preto sa pripravuje priamo na mieste. V praxi to znamená umiestnenie zariadenia Ozon Generator do vozidla. I

Dôležitá informácia pre  zákazníkov:

Pri pravidelnom ročnom servise klimatizácie je nutné okrem výmeny pelového filtra a chladiva potrebné meniť aj filter pre chladivo,(ľudovo sušič) alebo filter-dehydrátor.Tento filter treba meniť pri dlhodobom otvorení chladivového okruhu alebo každé 2 roky.

Čo sa môže stať pri zanedbaní?

Filter-dehydrátor obsahuje nápln-Zeolit,ktrorý dokáže pohltiť vodu.Pri nadmernom množstve vody sa však stane že sa tieto malé guličky rozpadnú a znečistia celý systém klimatizácie.

sušič rez.jpgexp.ventil-piliny z kompresora.jpg

Následne sa môže zničiť kompresor a kompletne sa upchá expanzný ventil a chladič klimatizácie.Oprava takto poškodenej klimatizácie môže zákazníka stáť aj 800€.

Po výmene kompresora klimatizácie odporučame výmenu filterdehydrátora a preplach klimatizčneho potrubia.

preplach klimatizacie.jpg


  Obsluha klimatizácie.

Pri použivaní klimatizácie sa odporuča nastaviť vnutornu teplotu o 6-7 stunov menj ako je vonkajšia teplota.Vypnutie klimatizácie je dobre robiť 5min.pred odstavením auta z dôvodu vysušenia vlhkeho výparníka (netvorí sa plesen huby) a následne nezapácha klíma.

Galéria
tomenu